Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»E-usługi w Mircu i Wąchocku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

E-usługi w Mircu i Wąchocku

Mirzec, Wąchock / 11 października 2018 / Tekst

Dziennik elektroniczny dla szkół oraz system e- Obywatel Portal Powiadomień SMS, czy Portal Płatności i Rozliczeń zakupiony zostanie w ramach projektu: „Rozwój e-usług w gminach: Mirzec i Wąchock”. Umowę na dofinansowanie zadania w kwocie ponad 1 mln złotych podpisał dziś z Mirosławem Sewerynem, wójtem Gminy Mirzec, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

– Dzięki wdrożeniu projektu poprawi się jakość i dostępność e-usług na terenie dwóch samorządów gm. Mirzec i Wąchock. W ramach podpisanej dziś umowy wdrożymy nowe e-usługi, które skrócą przede wszystkim czas świadczonych usług w administracji oraz umożliwią mieszkańcom obu gmin elektroniczne składanie dokumentów, zarówno w księgowości podatkowej jak i w obsłudze mieszkańców, czyli ewidencji – wyjaśnia Mirosław Seweryn, wójt Gminy Mirzec. Drugą częścią realizowaną w ramach tego projektu, będzie wprowadzenie dzienników elektronicznych we wszystkich szkołach podstawowych na terenie obu samorządów. Zakupione zostaną dla wszystkich nauczycieli zestawy komputerowe i programy. – Dofinansowanie z RPOWŚ w znaczny sposób pomoże nam wdrożyć podstawowe narzędzia e-usług – zaznacza Mirosław Seweryn.

Projekt zakłada m.in. zakup i wdrożenie ADAS dla mirzeckiego i wąchockiego Urzędu – licencji księgowości podatkowej, OGN i e-usług (e- Obywatel Portal Powiadomień SMS, e-Obywatel Portal Płatności i Rozliczeń itp.). W ramach zadania wdrożona zostanie również strona wachock.pl wraz z podstroną Portal Interesanta z modułem płatności m.in. za usuwanie odpadów komunalnych. Wiele nowych możliwości oferował będzie również e-Dziennik elektroniczny dla szkół oraz  e-nabór do przedszkoli itp.

– Wprowadzenie między innymi do szkół technologii informacyjnych w postaci e-Dziennika elektronicznego, daje wiele nowych możliwości w zakresie komunikacji, szczególnie w ramach współpracy pomiędzy nauczycielem a rodzicem, co na pewno będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem – podsumował marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Tekst: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Oprac.: Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna