Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dziś Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dziś Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego 2019 / Tekst

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji postanowiliśmy oddać głos osobom, które z wielką pasją i zaangażowaniem oprowadzają i przekazują swoją olbrzymią wiedzę wędrującym z nimi turystom.

Dominik Kowalski, przewodnik świętokrzyski: Praca przewodnika jest dla mnie pasją i nie jest tak naprawdę pracą. To możliwość poznawania na co dzień nowych ludzi z różnych warstw społecznych, z różnych części kraju i świata oraz przede wszystkim uczenia się od nich kultury, tego jak odzywają się do drugiego człowieka, ale także pozyskiwania informacji. Każdy dzień przynosi coś nowego, jest zupełnie inny i nie da się go przewidzieć. Bardzo ważna jest autentyczność, emocjonalność, ale i sposób przekazywania wiedzy w taki sposób, żeby nawet najprostsza informacja wzbudzała u turysty emocje. Staramy się być swoistym wehikułem czasu, który przenosi inne osoby w przeszłość i daje możliwość jej dotknięcia. Składam najlepsze życzenia dla wszystkich kolegów i koleżanek.

Anna Kaniszewska, przewodnik świętokrzyski: Przewodnictwo to nie praca, tylko pasja i misja. Dzielę się swoją wiedzą, czasem i pomagam ludziom, którzy przyjeżdżają odkrywać miejsca dla nich nieznane. Prowadzę ich i podpowiadam, ale także staram się mówić o mniej znanych historiach w taki sposób, żeby turyści poczuli się zafascynowani i chcieli wracać do miejsc, które odwiedzamy. Przewodnik musi lubić ludzi. Ważny jest także uśmiech, cierpliwość, odpowiednia organizacja i pomysłowość. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia dla Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK Bartek.

Robert Kulak, przewodnik świętokrzyski: Przewodnictwo jest naturalną konsekwencją moich zainteresowań krajoznawczych. To bardziej pasja, niż zawód. Zawsze traktowałem to jako zajęcie dodatkowe, ale bardzo przyjemne z uwagi na to, że mogę przekazywać wiedzę na temat regionu, który reprezentuję. Przewodnik musi lubić swoje zajęcie. Wówczas komunikacja z turystami jest łatwiejsza, szczególnie gdy widzą oni pasję i zaangażowanie. Przede wszystkim trzeba jednak lubić ludzi.

Paweł Jachowicz, przewodnik świętokrzyski oraz przewodnik po Saksonii: Przewodnictwo jest dla mnie niesamowitą przygodą życiową w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i tego, że uczymy młodzież miłości do ojczyzny, przyrody, uszanowania i poszanowania. To także frajda, ponieważ spędzamy czas na świeżym powietrzu z uśmiechniętymi młodymi ludźmi. Jest ono czymś wspaniałym. Przewodnik musi ładnie mówić w języku polskim i mieć rzetelną wiedzę. Nie powinien niczego zmyślać. Powinien także doszkalać się i uczyć oraz być otwartym na ludzi, którzy często mają odmienne poglądy.

Redakcja Radia eM Kielce z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim przewodnikom naszego regionu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna