online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dyskusja o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dyskusja o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym

Świętokrzyskie / 29 listopada 2016 / Tekst

- Około 120 ustaw powinno być zmienionych, by mógł zafunkcjonować projektowany przez Rząd Kodeks urbanistyczno-budowlany – ocenił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas konferencji konsultacyjnej w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem wprowadzenia Kodeksu ma być ułatwienie życia tym, którzy chcą budować i inwestować. Co przez to rozumieją twórcy projektu? - Ten kodeks jest zbiorem narzędzi, które świadoma gmina będzie w stanie wykorzystać realizując inwestycje. Na kanwie tego kodeksu zostaną stworzone przepisy wprowadzające. Zidentyfikowaliśmy około 120 ustaw, które musielibyśmy zmienić, aby system, o którym dziś dyskutujemy etapowo wprowadzić - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Choć na etapie konsultacji pojawia się wiele uwag i sugestii, to sam pomysł uporządkowania przepisów jest dobrze oceniany w środowisku fachowców. - Powinno to zaowocować skróceniem procedur i uzyskaniem ich przejrzystości, aby nie było wielkiego pola interpretacji. Dziś jeden organ wydaje decyzję, drugi ją uchyla, a trzeci - przywraca. Rzecz dotyczy wielu aspektów. Wszyscy ideologicznie zgadzamy się z tym projektem, ale dyskutujemy detale - ocenił Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji w kieleckim magistracie.

Kielce są przedostatnim miastem w kalendarzu konsultacji projektu. Na 16 grudnia zaplanowane jest podsumowanie ich wyników.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna