Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dyskusja o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dyskusja o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym

Świętokrzyskie / 29 listopada 2016 / Tekst

- Około 120 ustaw powinno być zmienionych, by mógł zafunkcjonować projektowany przez Rząd Kodeks urbanistyczno-budowlany – ocenił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas konferencji konsultacyjnej w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem wprowadzenia Kodeksu ma być ułatwienie życia tym, którzy chcą budować i inwestować. Co przez to rozumieją twórcy projektu? - Ten kodeks jest zbiorem narzędzi, które świadoma gmina będzie w stanie wykorzystać realizując inwestycje. Na kanwie tego kodeksu zostaną stworzone przepisy wprowadzające. Zidentyfikowaliśmy około 120 ustaw, które musielibyśmy zmienić, aby system, o którym dziś dyskutujemy etapowo wprowadzić - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Choć na etapie konsultacji pojawia się wiele uwag i sugestii, to sam pomysł uporządkowania przepisów jest dobrze oceniany w środowisku fachowców. - Powinno to zaowocować skróceniem procedur i uzyskaniem ich przejrzystości, aby nie było wielkiego pola interpretacji. Dziś jeden organ wydaje decyzję, drugi ją uchyla, a trzeci - przywraca. Rzecz dotyczy wielu aspektów. Wszyscy ideologicznie zgadzamy się z tym projektem, ale dyskutujemy detale - ocenił Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji w kieleckim magistracie.

Kielce są przedostatnim miastem w kalendarzu konsultacji projektu. Na 16 grudnia zaplanowane jest podsumowanie ich wyników.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna