Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Duże zmiany w pogodzie - upały i gwałtowne burze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Duże zmiany w pogodzie - upały i gwałtowne burze

Świętokrzyskie / 28 czerwca 2017 / Tekst
Kielce, 28.06.2017, fot.M.Klapa (Radio eM) Kielce, 28.06.2017, fot.M.Klapa (Radio eM)

Utrzymanie się wysokich temperatur oraz wystąpienie gwałtownych burz przewidują meteorolodzy. W czwartek temperatura w ciągu dnia ma przekroczyć 30 st. C. Synoptycy nie wykluczają powtórki ze środy - gwałtownych burz z opadami deszczu i gradem.

Burze z opadami mogą pojawić się w Świętokrzyskiem w nocy ze środy na czwartek - ostrzegają synoptycy. Wg meteorologów IMGW możliwe jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.

W dzień nadal obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami sięgającymi miejscami 33 st. C. Na problemy ze zdrowiem narażone są szczególnie dzieci, seniorzy oraz osoby z chorobami układu krążenia. Nie zaleca się spacerów w godzinach występowania maksymalnych temperatur.

Taka pogoda sprzyja pojawieniu się gwałtownych zjawisk atmosferycznych w tym burz z gradem. Według prognozy zagrożeń zamieszczonej na portalu IMGW - Pogodynka.pl niewykluczone jest wydanie ostrzeżenia drugiego stopnia dla województwa świętokrzyskiego w związku z prawdopodobieństwem intensywnych burz.

mjk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna