Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Duże pieniądze projekty „miękkie”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Duże pieniądze projekty „miękkie”

Świętokrzyskie / 05 lutego 2018 / Tekst

Niemal 300 milionów złotych to pula do wykorzystania na tak zwane projekty „miękkie”. Chodzi o działania związane z edukacją, zdrowiem, usługami społecznymi czy aktywizacją zawodową. Unijne pieniądze rozdzielone zostaną w trzydziestu konkursach.

Projekty „miękkie” to przede wszystkim inwestowanie w zasoby ludzkie. Środki unijne można pozyskać zarówno na projekty rozwijające najmłodszych mieszkańców regionu, jak i na działania podnoszące umiejętności zawodowe. Regionowi rytm nadają jego mieszkańcy i to, jak on będzie się rozwijał zależy też od ich profesjonalizmu i wiedzy.

Aleksandra Marcinkowska dyrektor departamentu wdrażania europejskiego funduszu społecznego podkreśla, że w ramach tych działań nie można uzyskać dofinansowania na przykład na nową drogę czy prowadzenie badań naukowych. - To są projekty skierowane do przedszkolaków, uczniów czy osób mających problemy na rynku pracy. Tutaj mówimy także o organizowaniu opieki dla dzieci do lat 3, czy dla osób starszych, zależnych od innych. To są te obszary, w których oferujemy wsparcie – mówi dyrektor Aleksandra Marcinkowska.

Informacje o konkursach znajdziemy na stronie urzędu marszałkowskiego w zakładce „Fundusze unijne”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna