online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Duże pieniądze dla rolników
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Duże pieniądze dla rolników

Świętokrzyskie / 14 czerwca 2017 / Tekst

Nawet 900 tysięcy złotych wsparcia można otrzymać na modernizację gospodarstw rolnych. Nabór wniosków ruszy 29 czerwca.

Wsparcie dla rolników planujących modernizację gospodarstw jest jednym z tych, które cieszą się największym zainteresowaniem. Jak informuje Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, program pozwala na znaczną refundację wielu inwestycji. – Rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie na inwestycje związane z budową, modernizacją budynków inwentarskich i wyposażeniem oraz adaptacją innych budynków na inwentarskie. To także pieniądze, które mogą pójść na budowę magazynów i pomieszczeń paszowych. Finansujemy też między innymi zakup i wyposażenie zaawansowanych linii technologicznych służących produkcji – wymienia Erlich-Smurzyńska.

Choć nabór rozpocznie się dopiero za pół miesiąca, czyli 29 czerwca, już dziś warto zadbać o kompletowanie dokumentów. – W przypadku inwestycji budowlanych wnioskodawca powinien przyjść już z gotowym pozwoleniem, ponieważ może go nie uzyskać w czasie weryfikacji i wniosek zostanie odrzucony – ostrzega dyrektor oddziału ARiMR.

Przyjmowanie wniosków zakończy się 28 lipca. Szczegółowe informacje dostępne są w biurach powiatowych i oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Posłuchaj wywiadu:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna