Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Drugi dzień egzaminu bez zakłóceń

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Drugi dzień egzaminu bez zakłóceń

11 kwietnia 2019 / Tekst

Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego został przeprowadzony w województwie świętokrzyskim  bez zakłóceń. Nadal w regionie strajkuje blisko 360 szkół.

W województwie świętokrzyskim do egzaminu przystąpiło ponad 11 tysięcy  uczniów. Dziś gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę matematyczno-przyrodniczą. –Egzaminy odbyły się podobnie jak wczoraj bez zakłóceń. Trochę trudniej może być jutro, ponieważ w zespołach nadzorujących musi być więcej osób – podkreślił Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty. – Liczba szkół strajkujących nie zmieniła się znacznie od wczoraj, nadal strajkuje blisko 360 szkół – uzupełnił kurator.

Nadal nie wiadomo jak długo potrwa strajk. – Determinacja nauczycieli jest bardzo duża. Jesteśmy zapraszani do rozmów z których nic nie wynika, przynosi to tylko szkodę edukacji – powiedziała Wanda Kołtunowicz, prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP. – W naszych działaniach wspierają nas rodzice i uczniowie. Wszyscy widzą potrzebę załatwienia tego tematu, natomiast rząd chce ukarać tych, którym edukacja jest bardzo bliska i swoją prace traktują z powołaniem i pasją. Zachowanie rządu jest dla nas co najmniej nie zrozumiałe – dodała prezes ZNP.

Gimnazjaliści mają za sobą egzamin z przedmiotów humanistycznych i ścisłych.  Jutro odbędzie się test z języków obcych.

ZOSTAW KOMENTARZ