Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Drogowcy i strażacy podpisali porozumienie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Drogowcy i strażacy podpisali porozumienie

09 marca 2018 / Tekst

Poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych i współdziałanie podczas wypadków – to cele porozumienia podpisanego pomiędzy kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a świętokrzyskimi strażakami. Współpraca ma polegać na szybkiej wymianie informacji o aktualnym stanie na drogach i zaistniałych trudnościach.

Dzięki porozumieniu będzie możliwa szybsza reakcja na niebezpieczne zdarzenia, według ustalonych standardów. - To będzie miało przełożenie na przepływ informacji i na bezpieczeństwo osób podróżujących drogami krajowymi w województwie świętokrzyskim - mówi starszy brygadier Adam Czajka, komendant wojewódzki PSP.

Jak dodaje Krzysztof Strzelczyk, dyrektor generalnej dyrekcji w Kielcach, porozumienie ustanawia czarno na białym warunki współpracy, która była prowadzona już wcześniej. - Opisaliśmy dość szczegółowo procedury mówiące o tym, jak powinniśmy się zachowywać w poszczególnych przypadkach. Mam nadzieję, że dzięki porozumieniu nasza działalność będzie prowadzona z korzyścią dla wszystkich użytkowników dróg – mówi Krzysztof Strzelczyk.

Długość dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego to około 750 km.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna