online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Droga Chęciny-Małogoszcz do remontu
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Droga Chęciny-Małogoszcz do remontu

Chęciny / 11 stycznia 2017 / Tekst

Droga Chęciny-Małogoszcz czyli wojewódzka 762 doczeka się remontu, przynajmniej na odcinku przebiegającym od węzła S7 Kielce-Południe do zachodniej granicy gminy Chęciny. Jezdnia ma być poszerzona, powstaną chodniki, zatoczki autobusowe, a skrzyżowania z lokalnymi drogami będą przebudowane. Powstanie  także 11-kilometrowa ścieżka rowerowa.

- Zakładamy, że przetarg zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu, prace więc powinny ruszyć wczesną wiosną. Ich zakończenie planujemy na przyszły rok. Wartość kosztorysowa tej inwestycji to 37 mln zł – powiedział w Radiu eM burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Robert Jaworski.

Samorządowiec zwrócił uwagę, że będzie to ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców Chęcin i okolicznych miejscowości ale także wielu osób z zachodniej części regionu, które podróżują do Kielc właśnie tą trasą. Według Jaworskiego, dobrze się stało, że w projekcie znalazła się ścieżka rowerowa. – Biorąc pod uwagę turystyczny charakter naszej gminy, każdy element infrastruktury uzupełniający nasza ofertę jest cennym przedsięwzięciem – dodał Jaworski. 

Burmistrz dodał także, że trasa na dość długim odcinku przebiega przez tereny zabudowane, dlatego projekt zakłada rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. 

Wojewódzka 762 jest ważną drogą dla transportu ciężkiego. To najkrótsza trasa łącząca Cementownię w Małogoszczu z krajową siódemką. Wpływa to na spore natężenie ruchu. 

mjk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna