Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dożynki gminne w Bielinach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dożynki gminne w Bielinach

Bieliny / 10 sierpnia 2018 / Tekst

Występy artystyczne, tradycyjne przysmaki świętokrzyskie oraz zabawy dla najmłodszych będą towarzyszyć tegorocznym dożynkom, które odbędą się 15 sierpnia w Bielinach. Gwiazdą tegorocznego święta plonów będzie zespół "EGO".

Impreza rozpocznie się przy Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, skąd o godzinie 13.40 wyruszy barwny korowód, który przejdzie na stadion sportowy. Tam o godzinie 14 zostanie odprawiona msza święta w intencji rolników. Po modlitwie sołectwa gminy Bieliny zaprezentują przygotowane przez siebie wieńce dożynkowe. Starostami tegorocznych dożynek będą Anna Soczomska z Napękowa oraz Rafał Kot reprezentujący sołectwo Huta Podłysica.

Podczas dorocznego święta plonów nie zabraknie występów zespołów i kapel działających na terenie gminy Bieliny. Na scenie pojawią się m.in. Emilia Chlewicka, Zuzanna Bera, Małgorzata Kałuża, „Małe Bielinianki”, „Makoszanki”, „Śwarne  Kakonianki”, „Echo Łysicy”, Kapela z Kakonina, Klaudia Cisak i Władysław Bąk, Wiktoria Gawron, Julia Zielińska oraz Orkiestra Dęta OSP w Bielinach. Ponadto umiejętności taneczne zaprezentuje formacja "Free-steps". W godzinach wieczornych ze sceny zabrzmią największe przeboje „Budki Suflera” w wykonaniu zespołu „Sufler”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „EGO”.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Będą karuzele, dmuchańce i malowanie buziek. Przez cały czas będzie można spróbować smakołyków, które będą mieć na swoich stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Najładniejsza i bezpieczna posesja gminy Bieliny" w kategorii działka oraz gospodarstwo. Wydarzenie zakończy dyskoteka przy rytmach największych hitów ostatnich lat.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Organizatorami dożynek są wójt Gminy Bieliny, Centrum Tradycji Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach oraz sołtysi i rady sołeckie Gminy Bieliny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna