Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dorobił się na fałszywych umowach. Policjanci zarekwirowali prawie 117 tysięcy!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dorobił się na fałszywych umowach. Policjanci zarekwirowali prawie 117 tysięcy!

Świętokrzyskie / 09 września 2019 / Tekst

Nieuczciwy 26-latek został zatrzymany po tym, jak okazało się, że mężczyzna przez ostatnie dwa lata podpisywał umowy telekomunikacyjne i kredytowe na dane innych ludzi. Grozi mu teraz do ośmiu lat więzienia.

Policjanci śledzili działania przestępcy od kilku miesięcy. Dostawali informacje z banków, instytucji finansowych i firm telekomunikacyjnych o wyłudzaniu kredytów i zawieraniu umów na drogie telefony komórkowe. Okazało się, że sprawcą jest 26-latek z Kielc, poszukiwany za niezapłacenie grzywny za podobne przestępstwo. Funkcjonariusze namierzyli go w jednym z domów w Strawczynie – mężczyzna na widok policjantów uciekł do pobliskiego lasu. Udało się go szybko zatrzymać.

Podczas przeszukania mieszkania i samochodu przestępcy, stróże prawa znaleźli spakowane walizki i 116.930 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z oszustw. Okazało się, że mężczyzna zaciągał kredyty nie tylko na przypadkowe osoby – na liście pokrzywdzonych byli też członkowie jego rodziny. Policjanci szacują, że mógł spowodować szkody wysokości kilkuset tysięcy złotych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

ZOSTAW KOMENTARZ