Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dopłaty dla rolników. Początek kampanii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dopłaty dla rolników. Początek kampanii

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Od 15 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie oświadczeń o braku zmian w ramach płatności bezpośrednich. Miesiąc później, bo 15 marca rolnicy będą mogli złożyć eWniosek o dopłaty w kolejnej kampanii 2019.

Oświadczenia mogą składać osoby, które we wniosku o przyznanie dopłat na 2018 rok zadeklarowali powierzchnię gruntów ornych do 10 hektarów, ubiegają się jedynie o dopłaty w ramach jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności dodatkowej, płatności do uprawy chmielu, dopłaty do owiec lub kóz lub płatności niezwiązanej do tytoniu oraz potwierdzą brak zmian w odniesieniu do wniosku z 2018 roku. Skuteczne złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na kolejny rok, bez konieczności składanie wniosku przez Internet. – Zachęcamy do składania oświadczeń osobiście co ułatwi weryfikację, choć oczywiście można tego dokonać także listownie – mówi  Szymon Szczodrak, naczelnik wydziału ds. PROW i płatności bezpośrednich w Świętokrzyskim Oddziale Regionalnego ARiMR. Nabór potrwa do 14 marca.

Z kolei przyjmowanie eWniosków Agencja rozpocznie 15 marca. W tej chwili trwa przygotowywanie odpowiedniej aplikacji  – Podobnie jak w poprzednim roku zorganizujemy szereg szkoleń i spotkań z rolnikami, aby w możliwie najszerszym gronie ten temat omówić i ułatwić proces składania wniosków – tłumaczy Tomasz Kuśnierek, zastępca dyrektora regionalnego oddziału Agencji.

Świętokrzyski ARiMR zaprezentował także dane dotyczące ubiegłorocznej kampanii. W województwie świętokrzyskim wydano decyzje dla 92 procent rolników. Wypłacono 420 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ