Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dopłaty dla rolników. Początek kampanii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dopłaty dla rolników. Początek kampanii

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Od 15 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie oświadczeń o braku zmian w ramach płatności bezpośrednich. Miesiąc później, bo 15 marca rolnicy będą mogli złożyć eWniosek o dopłaty w kolejnej kampanii 2019.

Oświadczenia mogą składać osoby, które we wniosku o przyznanie dopłat na 2018 rok zadeklarowali powierzchnię gruntów ornych do 10 hektarów, ubiegają się jedynie o dopłaty w ramach jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności dodatkowej, płatności do uprawy chmielu, dopłaty do owiec lub kóz lub płatności niezwiązanej do tytoniu oraz potwierdzą brak zmian w odniesieniu do wniosku z 2018 roku. Skuteczne złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na kolejny rok, bez konieczności składanie wniosku przez Internet. – Zachęcamy do składania oświadczeń osobiście co ułatwi weryfikację, choć oczywiście można tego dokonać także listownie – mówi  Szymon Szczodrak, naczelnik wydziału ds. PROW i płatności bezpośrednich w Świętokrzyskim Oddziale Regionalnego ARiMR. Nabór potrwa do 14 marca.

Z kolei przyjmowanie eWniosków Agencja rozpocznie 15 marca. W tej chwili trwa przygotowywanie odpowiedniej aplikacji  – Podobnie jak w poprzednim roku zorganizujemy szereg szkoleń i spotkań z rolnikami, aby w możliwie najszerszym gronie ten temat omówić i ułatwić proces składania wniosków – tłumaczy Tomasz Kuśnierek, zastępca dyrektora regionalnego oddziału Agencji.

Świętokrzyski ARiMR zaprezentował także dane dotyczące ubiegłorocznej kampanii. W województwie świętokrzyskim wydano decyzje dla 92 procent rolników. Wypłacono 420 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna