Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dofinansowania dla świętokrzyskich żłobków

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dofinansowania dla świętokrzyskich żłobków

Świętokrzyskie / 05 lutego 2018 / Tekst

Ponad 7,5 miliona złotych to kwota dofinansowania jaka popłynie do województwa świętokrzyskiego w ramach rządowego programu Maluch + 2018. Dzięki temu w żłobkach gminnych i niepublicznych powstanie około 370 miejsc dla dzieci. Kolejne 1400 miejsc otrzymało dalsze finansowanie.

Nowe miejsca w żłobkach powstaną w kilkunastu świętokrzyskich gminach, np. we Włoszczowie czy w Chęcinach. Największą dotację w wysokości przeszło miliona złotych otrzymała gmina Morawica. Kielce również otrzymały dodatkowe fundusze, które wydane zostaną na funkcjonowanie żłobka przy ulicy Struga.

Pracownicy urzędu wojewódzkiego są rozczarowani, ponieważ ich zdaniem uprawnieni do starania się o dotacje wykazali zbyt małą aktywność. Urzędnicy twierdzą, że do regionu, w ramach programu Maluch +, powinno trafić kilka milionów więcej. To dlatego, że w tej odsłonie programu w skali kraju do wykorzystania było więcej pieniędzy – 450 milionów złotych, co stanowi trzykrotny wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

- Niestety zbyt małe zainteresowanie wykazały nasze samorządy i podmioty prywatne. Sprawa jest otwarta, dlatego mam nadzieję, że w kolejnych latach sytuacja się poprawi – mówi Jacek Sułek, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zdaniem wojewody Agaty Wojtyszek, należy zachęcać samorządowców do korzystania z tego programu prowadząc rozmowy i wskazując te żłobki, które już działają dzięki rządowemu dofinansowaniu. Niewątpliwie atutem miejsc opieki nad najmłodszymi jest to, że dzięki nim rodzice mogą kontynuować karierę zawodową. - Mówić o tym, przekonywać, pokazywać jak to wszystko funkcjonuje – to chyba jedyna droga. Być może przy przyszłorocznej edycji zorganizujemy taką akcję informacyjną – mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna