Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dofinansowania dla działań na rzecz bezpieczeństwa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dofinansowania dla działań na rzecz bezpieczeństwa

26 kwietnia 2018 / Tekst
Dofinansowania dla działań na rzecz bezpieczeństwa fot. kielce.uw.gov.pl

Trwa nabór wniosków w tegorocznym programie dofinansowań „Razem bezpieczniej”. To działanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki którym samorządy i organizacje pozarządowe mogą zrealizować przedsięwzięcia nastawione na podniesienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. W zależności od planowanych inicjatyw wysokość dofinansowania waha się od 25 do 100 tysięcy złotych.

Projekty można zgłaszać w czterech kategoriach: „Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa”, „Bezpieczne przejścia dla pieszych”, „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży”, a także „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Samorządy i organizacje pozarządowe mogą liczyć na refundację do 80 procent kosztów. Pozostałą część stanowi wkład własny.

Wnioski o dofinansowanie przyjmuje wydział Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Termin składania dokumentów mija 21 maja. Spośród nadesłanych propozycji urząd wybierze 26 najlepszych, które zarekomenduje ministerstwu do dofinansowania. Pula środków w skali całego kraju to 6 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ