Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dodatkowe pieniądze dla szpitali. Wzrosła wycena świadczeń

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dodatkowe pieniądze dla szpitali. Wzrosła wycena świadczeń

Świętokrzyskie / 10 sierpnia 2017 / Tekst

4,5 miliona złotych to dodatkowe pieniądze, które trafią do świętokrzyskich szpitali. Ma to związek z tym, że o 2 procent wzrosła wycena świadczeń medycznych. Lecznice mogą wystawić poprawione faktury wsteczne od 1 lipca, aby otrzymać większy zwrot kosztów.

Wzrost wycen dotyczy okresu 3. kwartału tego roku. Z całej puli dwa największe szpitale w regionie świętokrzyskim otrzymają w sumie około 1,5 milionów złotych. - Wojewódzki Szpital Zespolony otrzyma kwotę w granicach miliona, a Świętokrzyskie Centrum Onkologii 500 tysięcy - informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Ten aneks od 1 lipca to tylko dodatek, który pozwoli na zrekompensowanie podwyższonych kosztów ponoszonych od początku zeszłego miesiąca. Ma to związek nie tylko z podniesionymi wynagrodzeniami. Generalnie koszty leczenia wzrastają – mówi dyrektor ze świętokrzyskiego NFZu.

Zdaniem dyrektor Małgorzaty Kiebzak podniesienie wycen świadczeń medycznych wpłynie korzystnie na organizację pracy lecznic i zwiększenie dostępności oferowanych przez nie usług. Od października wycena ma skoczyć o kolejne 2 procent.

Od początku roku świętokrzyski NFZ przekazał do szpitali w województwie ponad 40 milionów złotych na sfinansowanie nadwykonań w pierwszym półroczu.

Prawdopodobnie w ten piątek ruszą także konkursy uzupełniające sieć szpitali w regionie.

ZOSTAW KOMENTARZ