Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Do kariery przez internet

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Do kariery przez internet

Świętokrzyskie / 04 listopada 2016 / Tekst
źródło: dokariery.pl źródło: dokariery.pl

W sieci można znaleźć wszystko. Samochód, mieszkanie, a także pracę. Z takiego założenia wyszły Ochotnicze Hufce Pracy uruchamiając Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży. Jak ono działa i czy rzeczywiście pomaga młodzieży odnaleźć się na rynku pracy?

Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży jest serwisem internetowym, który ma dawać młodym ludziom kompleksową informację o tym, gdzie znaleźć pracę i jak podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nazwa ECAM niewiele jednak mówiła użytkownikom i dlatego twórcy serwisu zdecydowali się ją zmienić. – Teraz będzie ona łatwiejsza do zapamiętania i wywoła skojarzenia z karierą zawodową: www.dokariery.pl – powiedział w rozmowie z Radiem eM Dawid Tobiasz, rzecznik prasowy Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

A czy ta strona rzeczywiście ma szansę zaprowadzić młodych ludzi z naszego regionu wprost do kariery? W świętokrzyskim OHP do dyspozycji zainteresowanych było dziś 39 ofert pracy i 5 kursów zawodowych. – To oferty dostępne dziś. Dziś jest ich akurat tyle, a jutro może być więcej lub mniej. Wszystko zależy od ich napływu i zapotrzebowania rynku pracy, który nie jest stały – wyjaśnił Tobiasz. Wielu pracodawców wciąż jednak niechętnie patrzy na młodych i niedoświadczonych kandydatów. Zdaniem rzecznika świętokrzyskich OHP powinniśmy bardziej im ufać i właśnie na nich stawiać. – Są to ludzie chętni do pracy. Mają dużo siły i chęci do pracy, a do tego pragną zarobić jakieś pieniądze. Nie zaoferują one dużego doświadczenia, ale pracodawca może być pewny, że ma szansę od zera wyszkolić sobie naprawdę dobrego pracownika. Bardzo ważne jest wpajanie ludziom zasad pracy już od najmłodszych lat – zauważył rzecznik.

ZOSTAW KOMENTARZ