Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Do Chmielnika przyjedzie Naukobus

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Do Chmielnika przyjedzie Naukobus

Chmielnik / 26 czerwca 2018 / Tekst

Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza znów odwiedzi nasz region. Tym razem edukatorzy i wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik gościć będą w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Wizyta odbędzie się w dniach od 2 do 3 lipca.

 „Naukobus” to projekt realizowany przez Centrum Nauki Kopernik. Składa się z 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami, aby poszerzać wiedzę i przy tym dobrze się bawić. Edukatorzy pomagają zainteresowanym zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają różne zjawiska naukowe.

Wizyta w każdej placówce trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Oprócz tego, uczniowie otrzymują „Poradnik młodego naukowca”, zawierający propozycje doświadczeń, które mogą samodzielnie przeprowadzić w domu.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

ZOSTAW KOMENTARZ