Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Do Chmielnika przyjedzie Naukobus

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Do Chmielnika przyjedzie Naukobus

Chmielnik / 26 czerwca 2018 / Tekst

Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza znów odwiedzi nasz region. Tym razem edukatorzy i wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik gościć będą w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Wizyta odbędzie się w dniach od 2 do 3 lipca.

 „Naukobus” to projekt realizowany przez Centrum Nauki Kopernik. Składa się z 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami, aby poszerzać wiedzę i przy tym dobrze się bawić. Edukatorzy pomagają zainteresowanym zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają różne zjawiska naukowe.

Wizyta w każdej placówce trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Oprócz tego, uczniowie otrzymują „Poradnik młodego naukowca”, zawierający propozycje doświadczeń, które mogą samodzielnie przeprowadzić w domu.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna