Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Części ze skradzionych aut znalazły się w… Kraśniku

środa, 16 września 2020 14:33 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Czterech mieszkańców Kraśnika zostało zatrzymanych w poniedziałek przez świętokrzyskich policjantów w związku z kradzieżami samochodów. Policjanci ze Skarżyska i Kielc odzyskali między innymi części z mazdy, bmw oraz dwa wartościowe rowery.

Zwrot podatków

Skarżyscy policjanci prowadzili sprawę kradzieży mazdy wartej 50 tysięcy złotych. Auto zniknęło w lipcu tego roku z osiedlowego parkingu. Trop śledczych doprowadził ich do Kraśnika. W poniedziałek, wspólnie z kryminalnymi z kieleckiej komendy wojewódzkiej i miejskiej odwiedzili jedną z posesji.

Policjanci potwierdzili, że części znalezione na miejscu pochodzą ze skradzionej w Skarżysku mazdy. Dodatkowo wyszło na jaw, że na posesji znajdują się także elementy kradzionego bmw oraz dwa rowery o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednoślady prawdopodobnie zniknęły z Niemiec.

Do policyjnego aresztu trafiła czwórka mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat, a części zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie.

Zarzut w tej w sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Kraśnika. Dziś tłumaczył się przed prokuratorem, a śledczy sprawdzą, jaki był udział pozostałych mężczyzn w nielegalnym procederze. Za paserstwo grozi pięć lat więzienia.

cz

cz1

cz3

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO