Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Coraz mniej szkół w regionie strajkuje. Egzamin bez zakłóceń

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Coraz mniej szkół w regionie strajkuje. Egzamin bez zakłóceń

12 kwietnia 2019 / Tekst

Trzeci - ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego został przeprowadzony w województwie świętokrzyskim  bez zakłóceń. Z dnia na dzień coraz mniej świętokrzyskich szkół strajkuje. W poniedziałek do protestu przystąpiło 41 procent szkół w piątek 23 procent placówek.

W województwie świętokrzyskim do egzaminu przystąpiło ponad 11 tysięcy  uczniów. Dziś gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę z języków obcych –Egzaminy odbyły się bez zakłóceń, nikogo z przygotowanej przez nas listy nie musieliśmy prosić o pomoc, dyrektorzy sami zadbali o wystarczającą ilość osób w zespołach nadzorujących – informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. – Liczba strajkujących szkół zmniejszyła się od wczoraj o 38 placówek. Na ten moment strajkuje 23 procent szkół w regionie, w poniedziałek strajkowało 41 procent placówek w województwie świętokrzyskim.

Nadal nie wiadomo jak długo potrwa strajk. – Determinacja nauczycieli jest bardzo duża. Jesteśmy zapraszani do rozmów z których nic nie wynika, przynosi to tylko szkodę edukacji – powiedziała Wanda Kołtunowicz, prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP. – W naszych działaniach wspierają nas rodzice i uczniowie. Wszyscy widzą potrzebę załatwienia tego tematu, natomiast rząd chce ukarać tych, którym edukacja jest bardzo bliska i swoją prace traktują z powołaniem i pasją. Zachowanie rządu jest dla nas co najmniej nie zrozumiałe – dodała prezes ZNP.

Egzaminy gimnazjalne przebiegły pomyślnie w całym regionie. W dniach od 15 do 17 kwietnia odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

ZOSTAW KOMENTARZ