Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Coraz mniej szkół w regionie strajkuje. Egzamin bez zakłóceń

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Coraz mniej szkół w regionie strajkuje. Egzamin bez zakłóceń

12 kwietnia 2019 / Tekst

Trzeci - ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego został przeprowadzony w województwie świętokrzyskim  bez zakłóceń. Z dnia na dzień coraz mniej świętokrzyskich szkół strajkuje. W poniedziałek do protestu przystąpiło 41 procent szkół w piątek 23 procent placówek.

W województwie świętokrzyskim do egzaminu przystąpiło ponad 11 tysięcy  uczniów. Dziś gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę z języków obcych –Egzaminy odbyły się bez zakłóceń, nikogo z przygotowanej przez nas listy nie musieliśmy prosić o pomoc, dyrektorzy sami zadbali o wystarczającą ilość osób w zespołach nadzorujących – informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. – Liczba strajkujących szkół zmniejszyła się od wczoraj o 38 placówek. Na ten moment strajkuje 23 procent szkół w regionie, w poniedziałek strajkowało 41 procent placówek w województwie świętokrzyskim.

Nadal nie wiadomo jak długo potrwa strajk. – Determinacja nauczycieli jest bardzo duża. Jesteśmy zapraszani do rozmów z których nic nie wynika, przynosi to tylko szkodę edukacji – powiedziała Wanda Kołtunowicz, prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP. – W naszych działaniach wspierają nas rodzice i uczniowie. Wszyscy widzą potrzebę załatwienia tego tematu, natomiast rząd chce ukarać tych, którym edukacja jest bardzo bliska i swoją prace traktują z powołaniem i pasją. Zachowanie rządu jest dla nas co najmniej nie zrozumiałe – dodała prezes ZNP.

Egzaminy gimnazjalne przebiegły pomyślnie w całym regionie. W dniach od 15 do 17 kwietnia odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna