Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Co się zmieni na świętokrzyskich drogach w 2020 roku? Znamy plany budżetowe

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Co się zmieni na świętokrzyskich drogach w 2020 roku? Znamy plany budżetowe

Kielce / 28 listopada 2019 / Tekst

Zdecydowanie największe środki z budżetu województwa świętokrzyskiego na 2020 rok, bo aż 271,7 miliona złotych, przeznaczone są na drogi wojewódzkie. Jakie inwestycje planuje w przyszłym roku samorząd regionu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pieniądze na drogi stanowią prawie 39 procent wszystkich wydatków. W przyszłym roku gotowe mają być obwodnice Włoszczowy i Jędrzejowa, których budowa rozpoczęła się w 2019 roku oraz obwodnica Pińczowa. Na 2021 rok zaplanowano zaś zakończenie prac przy obwodnicy Kazimierzy Wielkiej, Czałczyna i Nowego Korczyna. Pieniądze na te zadania również znajdują się w projekcie przyszłorocznego budżetu.

– Oddaliśmy do użytkowania obwodnicę Buska-Zdroju, Staszowa, Chmielnika i Ćmielowa, przebudowujemy także most w Nowym Korczynie. Wszystko to pokazuje, że inwestycje są realizowane całościowo – informuje Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Władze województwa będą starały się również o wsparcie rządu w ramach programu „Sto obwodnic”.

Wśród nieco mniejszych prac do wykonania na 2020 rok trzeba wymienić przebudowę drogi wojewódzkiej nr 750 w śladzie Chrusty-Lekomin, drogi nr 728 w Gowarczowie, ale także dróg nr 755, 759 i 777 w gminach Ożarów i Zawichost. Inwestycje obejmą także drogi wojewódzkie w Kazimierzy Wielkiej i Kiełczynie. Powstaną także ciągi pieszo-rowerowe na drodze nr 756 w śladzie Nowa Słupia – Dębniak, nr 757 w śladzie Sielec-Grzybów oraz nr 742 w Kluczewsku.

Nie zabraknie pieniędzy na chodniki. Te powstaną w Piasku Wielkim, na drodze 744 w śladzie Osiny-Majorat, nr 756 w Rakowie i na tej samej drodze w Łagowie. Samorząd województwa planuje również budowę ronda w Suchedniowie.

ZOSTAW KOMENTARZ