Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Co dalej z S74? Głos wiceministra

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Co dalej z S74? Głos wiceministra

Kielce / 14 maja 2019 / Tekst

Budowa jednej z kluczowych dróg ekspresowych w naszym województwie ma wreszcie nabrać tempa. Tak przynajmniej zapewnia Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który mówił o powstaniu drogi S74 w Świętokrzyskiem.

Wiceminister poinformował, że w najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa z wykonawcą studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla planowanego odcinka Opatów-Nisko. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby tę drogę zrealizować. Sytuacja z odcinkiem Opatów-Nisko pokazuje, że prace dokumentacyjne za naszych poprzedników nie były realizowane, co teraz nadrabiamy. W przyszłej perspektywie unijnej 2020-2026 i na zakończenie perspektywy Programu Budowy Dróg Krajowych chcemy być gotowi do rozpoczęcia budowyi tej drogi – mówi Rafał Weber. Wspomniane studium dla tego fragmentu S74 ma wykonać Transprojekt Gdańsk. Jego wartość to ponad 10 milionów złotych. – W Świętokrzyskiem S74 jest w obróbce dokumentacyjnej. Chcemy, żeby S74, bez względu na przebieg, zrealizować w całości – dodaje Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejnym odcinkiem tej drogi, będącym we wstępnej fazie realizacji, jest fragment Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód. Tutaj w lutym 2019 roku podpisano umowę na opracowanie koncepcji programowej z firmą Mosty Katowice. Ma być gotowa w ciągu 16 miesięcy, a jej koszt to około 4,5 miliona złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ