Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Co dalej z PGO w Promniku? „Sytuacja jest opanowana”

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Co dalej z PGO w Promniku? „Sytuacja jest opanowana”

Kielce/Promnik / 14 stycznia 2020 / Tekst

Awaria w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami w Promniku w dalszym ciągu spędza sen z powiek samorządowcom i przedsiębiorcom. Przypomnijmy, że zakład wstrzymał przyjmowanie dostaw odpadów z powodu awarii. – Sytuacja jest opanowana i nie ma powodu do zmartwień – zapewnia wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Jak mówił przedstawiciel rządu w regionie po spotkaniu z prezesem firmy, przedstawicielami służb wojewódzkich i miasta Kielce cały czas trwają intensywne prace na rzecz przywrócenia normalnego działania zakładu. – Awarii uległ jeden z fermentatorów, a drugi pracuje cały czas i przejął większe obciążenie. Jeśli chodzi o odbiór odpadów z terenu miasta, tutaj nie było żadnego zagrożenia. Ograniczeniu uległ zaś ich odbiór z terenu sąsiednich gmin. Zamówiono specjalną pompę ze Szwajcarii. Zrobiono obejście fizyczne instalacji i rozpoczęto rozruch urządzenia – tłumaczy wojewoda.

Kolejnym działaniem podjętym przez władze przedsiębiorstwa jest anektowanie dotychczasowych umów z klientami, czyli osiemnastoma gminami. – Sytuacja była właściwie zdiagnozowana i podjęto właściwe kroki, tak aby niedogodności dla mieszkańców były jak najmniejsze – dodaje Zbigniew Koniusz.

Przedsiębiorcy mogą już zgłaszać swoją chęć do przekazania odpadów i aplikować poprzez specjalny system. Wówczas przedsiębiorstwo potwierdzi możliwość odbioru odpadów.

ZOSTAW KOMENTARZ