Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Chcesz coś zmienić? Zgłoś swój pomysł do akcji "Masz Głos"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Chcesz coś zmienić? Zgłoś swój pomysł do akcji "Masz Głos"

świętokrzyskie / 11 września 2019 / Tekst

Trwa akcja "Masz Głos" organizowana przez Fundację Batorego. Jeśli chcesz coś zmienić, a nie zdążyłeś zgłosić pomysłu do budżetu obywatelskieg to nic straconego.

"Masz Głos" to przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie aktywności lokalnej, adresowane do tych, którzy chcą coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu. - Do udziału zapraszamy zarówno grupy nieformalne, stowarzyszenia, fundacje, organizacje, jak również ludzi pomysłowych, z energią, chętnych do działania, takich którzy widzą potrzebę zmian - informuje Alicja Zaczek-Żmijewska, z Fundacji Batorego.

Proponowane zadania mogą dotyczyć różnych obszarów. - Można się zgłaszać z gotowymi pomysłami albo zainspirować się propozycjami z naszej strony internetowej. Zakres działań jest szeroki: nadanie nazwy ulicy, wyremontowanie placu zabaw, poprawa warunków zwierząt w schroniskach, sprawy związane z edukacją, powołanie rady młodzieżowej, jak również kwestie związane z budżetem obywatelskim, a to tylko niektóre z całej gamy możliwości - informuje Zaczek-Żmijewska.

Akcja jest realizowana od 2006 roku. Przez lata wzięło w niej udział ponad dwa i pół tysiąca osób. Większość z nich, przy pomocy programu, wprowadziło pozytywne zmiany do swojej gminy.

- Działamy od 13 lat i do tej pory nie pamiętam żeby zdarzyło nam się odrzucić jakąkolwiek propozycję z powodu ograniczeń finansowych. Zależy nam na tym, żeby budować więzi lokalnej współpracy pomiędzy mieszkańcami, a władzą. Chcemy, aby społeczeństwo było odpowiedzialne za to, jak i gdzie żyje. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej niż samodzielnie - tłumaczy Zaczek-Żmijewska.

Projekty można zgłaszać bezpłatnie do końca września rejestrując się na stronie www.maszglos.org.pl.

Fundacja Batorego organizuje również darmowe regionalne szkolenia na terenie całej Polski, także w Kielcach. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 12 września, w Centrum Wolontariatu. Koordynatorzy Masz Głos opowiedzą na nim, jak zacząć działać lokalnie. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich zacznie się o godzinie 15, a druga o 17 i potrwa do 19.

ZOSTAW KOMENTARZ