Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Chcą utworzyć ZOL w Czerwonej Górze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Chcą utworzyć ZOL w Czerwonej Górze

Czerwona Góra / 14 marca 2018 / Tekst
źródło:pixabay źródło:pixabay

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, w którym leczeni będą wentylowani pacjenci z ciężką niewydolnością oddechową planuje utworzyć dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała  w Czerwonej Górze.   Byłby to pierwszy tego typu ośrodek w woj. świętokrzyskim.

 -Mamy obecnie ośrodek, który zajmuje się pacjentami wentylowanymi  w domu. Niestety jednak jest wielu chorych, którzy muszą być leczeni w warunkach szpitalnych. A niestety w naszym regionie nie ma ZOL-u, który zajmuje się takimi pacjentami. Ci są więc leczeni poza województwem, między innymi w woj. mazowieckim i małopolskim. My chcemy to zmienić, bo mieszkańcy naszego regionu powinni mieć szansę  na leczenie tu na miejscu -powiedział - Youssef Sleiman, dyrektor szpitala w Czerwonej Górze.

Lecznica stara się o dofinansowanie tej inwestycji. Dyrekcja złożyła już stosowny wniosek w tej sprawie. - Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Mamy już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Bardzo bym, chciał, żeby zacząć ją jeszcze w tym roku - uzupełnił Youssef Sleiman.

.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna