Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»CBA zatrzymało kolejnego byłego posła!

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

CBA zatrzymało kolejnego byłego posła!

Świętokrzyskie / 12 czerwca 2017 / Tekst

Agenci z łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego posła z PSLu Andrzeja P.,obecnie prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Prócz tego zatrzymani zostali Jacek T., burmistrz Połańca, były prezes i wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice oraz jeden przedsiębiorca.

Prezes WFOŚiGW w Kielcach jest podejrzewany między innymi o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej. Agenci CBA podejrzewają, że Andrzej P. mógł powoływać się na wpływy w instytucji samorządowej i państwowej, a także pośredniczyć w załatwieniu różnych spraw w tejże w zamian za korzyści materialne.

Burmistrzowi z Połańca śledczy zarzucają przekroczenie uprawnień, w celu uzyskania korzyści majątkowej. Jak informuje rzecznik CBA Piotr Kaczorek chodzi o organizowanie i przeprowadzenie przetargu z naruszeniem przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Byli szefowie SSE również są podejrzewani o przekroczenie uprawnień urzędnika w celu uzyskania korzyści majątkowej. Natomiast biznesmenowi śledczy zarzucają oferowanie byłemu posłowi korzyści majątkowych w zamian za załatwienie przez niego określonych spraw w instytucji państwowej i samorządowej.

„Nieruchomości stanowiące własność Gminy Połaniec miały zostać przejęte przez spółkę zarządzaną przez biznesmena i włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A. Dzięki czemu możliwe było uzyskanie dodatkowych profitów z samej przynależności do strefy, a ponadto finansowania na inwestycji na ekologiczne źródła energii” - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Do zdarzeń, które badają specjaliści doszło w latach 2013 -2015. Śledztwo, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna