Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Burmistrz Połańca wrócił do pracy

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Burmistrz Połańca wrócił do pracy

13 lipca 2017 / Tekst
Burmistrz Połańca wrócił do pracy Chodyra Mike | Shutterstock

Sąd w Krakowie wstrzymał wykonanie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia Jacka T. w czynnościach burmistrza miasta i gminy Połaniec. O to wnosili obrońcy włodarza.

Przypomnijmy, że w czerwcu agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jacka T. w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej, w tym organizowania i przeprowadzenia przetargu z naruszeniem przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Prokurator postawił urzędnikowi zarzuty i zastosował w odniesieniu do niego szereg środków zapobiegawczych, w tym zawieszenie w obowiązkach burmistrza.

Na wszystkie środki zapobiegawcze zażalenie złożyli obrońcy podejrzanego. Wnieśli oni również o wstrzymanie ich wykonywania. W tym tygodniu sąd przychylił się do prośby. - Sąd wstrzymał wykonywanie środka w postaci zawieszenia w czynnościach burmistrza miasta i gminy Połaniec do czasu rozpoznania zażaleń. Nie uchybił tego środka, nie zniósł, nie zmienił, nie wymazał, lecz zawiesił jego wykonywanie do 14 września 2017 roku – podkreśla sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Beata Górszczyk.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy Połaniec burmistrz Jacek T. już wrócił do pracy. W czasie jego nieobecności obowiązki włodarza pełnił Jan Bębenek, którego powołała premier Beata Szydło na wniosek wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna