Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Budżet województwa czeka na głosowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Budżet województwa czeka na głosowanie

14 grudnia 2017 / Tekst

Ponad 688 milionów dochodów i 763 miliony wydatków. Tak wyglądają podstawowe dane projektu budżetu województwa na kolejny rok. Najwięcej pochłoną przedsięwzięcia związane z transportem i łącznością – aż 453 miliony złotych. Inwestycje na drogach wojewódzkich pochłoną w sumie 362 miliony.

Wśród ważnych pozycji stanowi także oświata, ochrona zdrowia a także kultura i ochrona dziedzictwa narodowego. W kolejnych miesiącach budżet będzie musiał udźwignąć remonty czy rozbudowy instytucji kultury oraz organizację ważnych imprez. - W przypadku kultury to będzie dobry rok. Łącznie zaplanowaliśmy kwotę 37milionów złotych na inwestycje i bieżącą działalność. W budżecie zaznaczyliśmy rezerwę blisko 500 tysięcy złotych na wydarzenia z okazji 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 100-lecia odzyskania niepodległości - mówi Jacek Kowalczyk, szef departamentu urzędu marszałkowskiego odpowiedzialnego za kulturę.

Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała Komisja Budżetu i Finansów. Następnie plan dochodów i wydatków trafi na sesję budżetową, która odbędzie się 21 grudnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna