Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Bogatsza oferta PKP Intercity dla Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Bogatsza oferta PKP Intercity dla Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego.

świętokrzyskie / 06 listopada 2018 / Tekst

Lepszy dostęp do oferty PKP Intercity dla mieszkańców Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla województwa świętokrzyskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 9 grudnia.

Rozkład jazdy na sezon 2018/2019 zapewnia podwojenie oferty PKP Intercity dla mieszkańców Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego dzięki uruchomieniu przez przewoźnika drugiego połączenia z Warszawą w standardzie IC. Pociąg IC Banach pojedzie w relacji Warszawa – Przemyśl. TLK Ustronie będzie kursować okrężną trasą, dzięki temu od 9 grudnia br. zyska postój na stacji we Włoszczowie. Mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać w ten sposób z bezpośredniego pociągu do Trójmiasta i Kołobrzegu.

Dostosowanie do prowadzonych inwestycji

Obowiązujący od 9 grudnia bieżącego roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Trwają pracę na linii z Warszawy do Krakowa, w związku z czym 3 pary pociągów IC, obsługiwanych nowoczesnymi składami Flirt3 pojadą trasą objazdową na odcinku Radom – Idzikowice – Warszawa. Ze względu na prace modernizacyjne na odcinku Lublin – Dęblin, dla pasażerów wybierających się do Lublina zostanie przygotowana zastępcza komunikacja autobusowa. Autokary będą dowozić pasażerów ze stacji w Radomiu/Dęblinie.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne. Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP (Pendolino) oraz EIC. Natomiast oferta Promo pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 procent niższej od ceny bazowej.

Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 procent. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 złotych i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 złote można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16-tego roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 złotych brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna