Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Blisko 600 tysięcy na lampę do tomografu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Blisko 600 tysięcy na lampę do tomografu

30 stycznia 2019 / Tekst

595 tysięcy złotych na wymianę zużytej lampy w tomografie komputerowym otrzyma z budżetu województwa Świętokrzyskie Centrum Onkologii – taką decyzję podjął Zarząd Województwa.

Z prośbą o udzielenie dotacji do Zarządu Województwa zwrócił się dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Stanisław Góźdź. -Sprzęt ten pracuje 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku, wykonując około 50 badań dziennie. Niestety jego lampa uległa awarii. Zarząd województwa nie miał wątpliwości, że zakup nowej lampy jest bardzo pilny i niezbędny ze względu na wykonywanie dalszych badań dla pacjentów z całego województwa - poinformował Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa nadzorujący kwestie ochrony zdrowia.

– Technologia, która kiedyś wydawała się technologią kosmiczną, dziś jest niezbędna z punktu widzenia diagnostyki. Dlatego wsparcie szpitala w tym zakresie jest absolutnie konieczne – dodał Bogusławski.

Zakup nowej lampy do tomografu komputerowego to koszt 700 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu w formie dotacji 85 procent wartości zakupu, czyli 595 tysięcy złotych. Brakującą kwotę szpital wygospodaruje z własnego budżetu

ZOSTAW KOMENTARZ