Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Biała Sobota z ŚCO i NFZ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Biała Sobota z ŚCO i NFZ

24 maja 2019 / Tekst

Już jutro, 25 maja, w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z darmowych badań. Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach zapraszają na Białą Sobotę pod hasłem "Planuję drugie życie".

Zbliża się lato i chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych. Te jednak mogą być niebezpieczne. Jak zdrowo korzystać ze słońca, czy opalanie w solarium jest bezpieczne, jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? – na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć podczas Białej Soboty dyżurujący specjaliści.

– Proponujemy akcję profilaktyczną "Znamię. Znam je." Chcemy przebadać pacjentów dermatoskopem pod kątem zmian skórnych. Na miejscu będzie można się skonsultować z lekarzem dermatologiem-onkologiem. Panie wykonają badania w ramach programu profilaktycznego raka szyjki macicy i raka piersi. Oprócz tego przygotowaliśmy stanowiska informacyjno-edukacyjne, na których między innymi wyrobimy kartę EKUZ oraz dowiemy się, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jak się do niego zalogować – informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Pacjenci będą mogli też dobrać specjalną dietę na 14 dni i dowiedzieć się, jak za darmo skorzystać ze specjalnego serwisu dietetycznego NFZ

Biała Sobota odbędzie się  w godzinach od 9 do 14 w budynku głównym ŚCO, przy ulicy Artwińskiego 3.

ZOSTAW KOMENTARZ