Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Biała Dama i pokazy ognia. Za nami noc na zamku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Biała Dama i pokazy ognia. Za nami noc na zamku

Chęciny / 06 lipca 2018 / Tekst

W otoczeniu murów zabytkowej warowni, w piątkowy wieczór odbyła się noc na zamku w Chęcinach. Uczestnicy nieprędko ją zapomną.

Podczas wydarzenia wszystkie osoby spragnione wrażeń mogły przeżyć niesamowitą przygodę dzięki wielu atrakcjom. Strzelanie z historycznej broni czy świetlne iluminacje na niebie to tylko niektóre z nich. Można było nie tylko poczuć klimat średniowiecza, zobaczyć jak toczyło się życie w warowni, ale i poznać jej historię. Uczestnicy wysłuchali także wielu legend o zamku oraz o jego okolicy. Mogli też na żywo spotkać się właśnie z jedną z nich, czyli Białą Damą.

- Podczas kolejnej nocy zaczynamy wystrzałem. Jednymi z atrakcji będą pokazy tańców dworskich jak i plebejskich. Do tego też będzie można zobaczyć tradycyjny pojedynek na szable, czy też scenkę XVII wieczną wymyśloną przez nas. Wszystko to oczywiście przy akompaniamencie średniowiecznej muzyki. Nie może też zabraknąć tej osoby, którą tak bardzo lubią dzieci czyli Białej Damy- mówił Grzegorz Pierzak , dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach w rozmowie z naszym reporterem.

Noc na Zamku w Chęcinach przyciągnęła tłumy. Mimo że odbyła się w późnych godzinach, to ludzie opuszczali ją z dużym pokładem pozytywnej energii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna