Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Bezpłatne diety od NFZ

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Bezpłatne diety od NFZ

27 lutego 2019 / Tekst

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal z bezpłatnymi dietami. Po zalogowaniu można otrzymać dwutygodniowy jadłospis - z przepisami i listą zakupów. To kolejne narzędzie profilaktyczne dotyczące zdrowego stylu życia prowadzone przez fundusz.

Serwis https://diety.nfz.gov.pl/to bezpłatny portal przeznaczony dla każdego, kto chce zdrowo i smacznie się odżywiać. Można na nim otrzymać diety z rozpisanymi posiłkami na 14 dni.  – Co ważne, każdy otrzyma przepisy ze zbilansowaną dietą dopasowaną do swoich potrzeb. Zanim bowiem otrzyma jadłospis, musi podać kilka danych  jak: wiek, płeć, waga, wzrost, stopień aktywności fizycznej. Na podstawie tych danych portal podaje nam, jakie mamy BMI: czy nasza waga jest w normie, czy mamy nadwagę, otyłość itp. – informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Dostępne są trzy jadłospisy diety DASH. DASH jest numerem jeden w rankingu najpopularniejszych diet w USA z 2018 roku. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi, bazuje na posiłkach ubogich w sól,  o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal.

– Aby otrzymać dietę on-line wystarczy wejść na stronę internetową: https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php  , a następnie założyć konto. Rejestracja na serwisie trwa dosłownie minutę: podajemy tylko swój adres email oraz hasło. Serwis działa również w wersji mobilnej czyli na telefonach i tabletach - uzupełnia rzecznik.

Przez pierwsze dwa tygodnie istnienia portalu zarejestrowało się na nim 25 tysięcy użytkowników.

ZOSTAW KOMENTARZ