Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Bezpłatne diety od NFZ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Bezpłatne diety od NFZ

27 lutego 2019 / Tekst

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal z bezpłatnymi dietami. Po zalogowaniu można otrzymać dwutygodniowy jadłospis - z przepisami i listą zakupów. To kolejne narzędzie profilaktyczne dotyczące zdrowego stylu życia prowadzone przez fundusz.

Serwis https://diety.nfz.gov.pl/to bezpłatny portal przeznaczony dla każdego, kto chce zdrowo i smacznie się odżywiać. Można na nim otrzymać diety z rozpisanymi posiłkami na 14 dni.  – Co ważne, każdy otrzyma przepisy ze zbilansowaną dietą dopasowaną do swoich potrzeb. Zanim bowiem otrzyma jadłospis, musi podać kilka danych  jak: wiek, płeć, waga, wzrost, stopień aktywności fizycznej. Na podstawie tych danych portal podaje nam, jakie mamy BMI: czy nasza waga jest w normie, czy mamy nadwagę, otyłość itp. – informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Dostępne są trzy jadłospisy diety DASH. DASH jest numerem jeden w rankingu najpopularniejszych diet w USA z 2018 roku. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi, bazuje na posiłkach ubogich w sól,  o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal.

– Aby otrzymać dietę on-line wystarczy wejść na stronę internetową: https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php  , a następnie założyć konto. Rejestracja na serwisie trwa dosłownie minutę: podajemy tylko swój adres email oraz hasło. Serwis działa również w wersji mobilnej czyli na telefonach i tabletach - uzupełnia rzecznik.

Przez pierwsze dwa tygodnie istnienia portalu zarejestrowało się na nim 25 tysięcy użytkowników.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna