Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Bezpłatne badania mające na celu wykrycie raka jelita grubego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Bezpłatne badania mające na celu wykrycie raka jelita grubego

Chmielnik / 13 stycznia 2020 / Tekst

Szpital Powiatowy w Chmielniku prowadzi bezpłatne badania mające na celu wykrywania jelita grubego. Z programu mogą skorzystać pacjenci między 25 a 65 rokiem życia, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie mieli wykonywanej kolonoskopii.

Rak jelita grubego jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych w Polsce, to jeden z bardziej podstępnych nowotworów. Rozwija się bardzo często bezobjawowo, zanim zaatakuje, może upłynąć nawet dziesięć lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania profilaktyczne. W Szpitalu Powiatowym w Chmielniku można je zrobić ze znieczuleniem.

Kolonoskopia umożliwia wykrywanie wczesnych, zupełnie bezobjawowych stadiów raka jelita grubego, a także łagodnych zmian, tzw. polipów, które usuwane są w trakcie badania. Polipy nieusunięte w odpowiednim momencie z czasem mogą przerodzić się w nowotwór złośliwy.

Chętni mogą zapisać się na badania w szpitalu w Chmielniku przy ul. Kieleckiej 1-3, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.35. Nie ma możliwości telefonicznej rejestracji.

Realizowany przez Szpital Powiatowy w Chmielniku projekt pod nazwą „Rak na wspak – wsparcie profilaktyki w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w województwie świętokrzyskim” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ