Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Bez problemów technicznych. Kilkanaście tysięcy przedsiębiorców złożyło wnioski

środa, 19 sierpnia 2020 15:33 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Tym razem obyło się bez żadnych problemów. Prawie czternaście tysięcy wniosków złożyli przedsiębiorcy w naborze o dotację na kapitał obrotowy organizowany przez kielecki Urząd Marszałkowski. Teraz urzędnicy zweryfikują złożone dokumenty.

Nabór rozpoczął się dziś o godzinie 9 i trwał do godziny 15. Poprzedni został odwołany ze względu na zbyt duże obciążenie serwera. Jak zapewnia Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach tym razem obyło się bez problemów technicznych. – Wszystko jest bez zarzutów, nie było żadnego blokowania strony i cała procedura poszła sprawnie – informuje nasz rozmówca.

Przedsiębiorcy złożyli łącznie 13 947 wniosków na kwotę dofinansowania 434 miliony 927 tysięcy złotych. Konieczna więc będzie weryfikacja i sprawdzenie kolejności zgłoszeń. – Jutro podzielimy wnioski na grupy i wyznaczymy odpowiedni pułap. Podamy także listę złożonych wniosków. W dalszej kolejności zaprosimy do podpisania dokumentów tych, którzy otrzymali dotację – dodaje Jacek Sułek.

Przypomnijmy, że kwota przeznaczona na projekt to 40 milionów złotych. Została ona podzielona na dwie części. O 20 milionów mogli ubiegać się przedsiębiorcy z branż najbardziej poszkodowanych, które po ogłoszeniu pandemii nie mogły prowadzić działalności lub prowadziły ją w ograniczonym zakresie, między innymi w gastronomii, turystyce, hotelarstwie, usługach kosmetycznych, fryzjerskich, organizacji imprez, wystaw, targów, itd. Druga część skierowana jest do wszystkich pozostałych branż, do firm, które w ciągu dwóch miesięcy – od marca do czerwca – wykażą spadek obrotów w dwóch następujących po sobie miesiącach o co najmniej 30 procent w stosunku do miesiąca bazowego lub do analogicznych miesięcy w poprzednim roku. Wysokość dotacji wynosi od ponad 23,5 tysiąca do prawie 165 tysięcy złotych w zależności od wielkości zatrudnienia.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO