Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Będzie bezpieczniej na przejściach. Samorządy otrzymały dofinansowanie

wtorek, 15 września 2020 14:36 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Pińczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie i gminie Mirzec poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Wszystko dzięki modernizacji szesnastu przejść dla pieszych, na które zostało przekazane dofinansowanie w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka, na lata 2018-2020.

Na szesnastu przejściach zostaną zamontowane czujniki ruchu, znaki drogowe z lampami LED oraz barierki, które będą zabezpieczać przed gwałtownym wtargnięciem pieszych na drogę. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz tłumaczy, że dzięki temu w regionie będzie bezpieczniej.

– Wszyscy jesteśmy beneficjentami tego programu, bo dzięki niemu w naszym regionie poprawia sie bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Poza tym projekty, które zgłaszają gminy są coraz bardziej innowacyjne i ciekawe – stwierdza wojewoda.

Dzięki pieniądzom rządowym zmodernizowanych zostanie kilka przejść dla pieszych w Pińczowie. – Trzy znajdują się na ulicy Batalionów Chłopskich, obok poczty i apteki i są to punkty newralgiczne. Bezpieczniej będzie także na dwóch przejściach na drodze powiatowej i jednym na gminnej. Wszystkie zyskają odpowiednie oznakowanie oraz sygnalizację dźwiękową i świetlną – informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów.

Pieniądze na modernizację przejścia otrzymał też Ostrowiec Świętokrzyski. – Znajduje się ono przy Liceum Ogólnokształcącym im Władysława Broniewskiego. Tam jest zawsze duży ruch i bardzo często zdarzały się w tym rejonie wypadki. Teraz przejście będzie interaktywne i bardziej nowoczesne – mówi Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i dodaje, że przejście powstanie do końca roku.

W sumie na modernizację wszystkich przejść świętokrzyskie samorządy otrzymały ponad 280 tysięcy złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO