Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Będą nowe miejsca w żłobkach, a rodzice wrócą na rynek pracy

poniedziałek, 04 listopada 2019 10:40 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Więcej miejsc w żłobkach i utworzenie klubu dziecięcego – to zakładany efekt dofinansowania w wysokości prawie 4,5 miliona złotych, jakie przekazał samorząd województwa świętokrzyskiego. Nowe placówki powstaną w Morawicy, Mircu i Sandomierzu.

– To zagwarantuje z jednej strony opiekę naszym najmłodszym mieszkańcom, a z drugiej strony da rodzicom, w szczególności matkom, możliwość powrotu na rynek pracy – tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowym żłobkiem będą cieszyli się mieszkańcy gminy Morawica.  Na ten cel gmina otrzymała ponad 2,5 miliona złotych. W placówce miejsce znajdzie 50 dzieci. – Mamy żłobek w Bilczy dla 74 najmłodszych. W Morawicy chcemy utworzyć całkowicie nową jednostkę przy działającym przedszkolu. Mamy realne potrzeby w tym zakresie, dlatego to dofinansowanie jest dla nas niezwykle przydatne – przyznaje Marcin Dziewięcki, zastępca burmistrza miasta i gminy Morawica. Żłobek ma rozpocząć swoje funkcjonowanie już 1 września 2020 roku.

Ponad 750 tysięcy złotych uzyskała z kolei gmina Mirzec. W znajdującym się tam Tychowie Starym powstanie klub dziecięcy „Bączek”, w którym opieką objętych zostanie minimum 12 dzieci, na czym skorzysta 17 rodziców. – To miejsce dla mieszkańców naszej gminy do lat trzech. Przystosujemy pomieszczenia w miejscowej szkole, a na zewnątrz wybudujemy plac zabaw – Agata Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych w gminie Mirzec. Klub ma zacząć działać od pierwszego stycznia.

Zlobki2

Dofinansowanie otrzymało także Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” w Sandomierzu. Kwota ponad pół miliona złotych ma zapewnić funkcjonowanie żłobka dla 30 dzieci.

zlobki3

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO