Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Będą inwestycje i miejsca pracy

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Będą inwestycje i miejsca pracy

Świętokrzyskie / 12 lipca 2017 / Tekst

Prawie 85 milionów złotych trafi do 10 świętokrzyskich firm. Wsparcie pochodzi z funduszy unijnych i przeznaczone zostanie między innymi na budowę nowych fabryk oraz uruchomienie nowoczesnych linii produkcyjnych. Dzięki dofinansowaniom planowana jest realizacja inwestycji o wartości 220 milionów złotych. Przy okazji powstanie 330 nowych miejsc pracy.

O wsparcie mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, których projekty wprowadzą zmiany produktowe, lub technologiczne o charakterze innowacyjnym oraz przyczynią się do znaczącego wzrostu zatrudnienia. Spośród 25 wniosków, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie otrzyma 10.

Dotacje otrzyma między innymi firma Innomed z Kielc na budowę fabryki implantów medycznych. Przedsiębiorstwo zainwestuje w projekt 23,8 miliona złotych, z czego 8,6 miliona to dofinansowanie. Natomiast Hochtrans z gminy Piekoszów planuje wprowadzenie na rynek innowacyjnego materiału budowlanego Wall Block. Kierownictwo firmy zamierza przeznaczyć na to 10,7 mln zł. Urząd wsparł przedsięwzięcie kwotą 4 mln.

Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Inżynieryjne WWTECH z gminy Zagnańsk zamierza wdrożyć pierwszy w Europie innowacyjny osprzęt do mobilnej obróbki skrawaniem. Inwestycja pochłonie 22,3 mln zł. Firma uzyskała unijną dotacje w wysokości 9,9 mln.

Jak informuje biuro prasowe Urżędu Marszałkowskiego projekty tych firm wpisują się w inteligentne specjalizacje województwa świętokrzyskiego, do których zalicza się: zasobooszczędne budownictwo, przemysł metalowo-odlewniczy, turystykę zdrowotną i prozdrowotną, nowoczesne rolnictwo i przetwórstwo przemysłowe, technologie informacyjno-komunikacyjne, zrównoważony rozwój energetyczny oraz branża targowo-kongresowa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna