Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Banki ostrzegają przed SMS-ami od oszustów. Klikniesz w link i stracisz pieniądze

niedziela, 15 marca 2020 15:05 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Banki ostrzegają swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami o rzekomym przekazaniu środków z kont klientów do rezerw NBP. Oszuści próbują wykorzystać epidemię koronawirusa do wyłudzenia pieniędzy.

W rozsyłanych masowo do przypadkowych osób SMS-ach oszuści informują, że przyjęto specjalną ustawę, która zakłada przekazanie pieniędzy z rachunków osobistych do rezerw Narodowego Banku Polskiego. Klienci mogą rzekomo zatrzymać jedynie tysiąc złotych, ale żeby to zrobić muszą kliknąć w podany w wiadomości link, który prowadzi do fałszywej strony logowania na rachunek. Po zalogowaniu, klient przekazuje hasło i login złodziejom, którzy mogą skraść pieniądze.

Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie ma wprowadzonych żadnych ograniczeń w obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. – Będziemy dbali o zapewnienie stabilności sektora finansowego. Mogę też zapewnić, że nie zabraknie środków w bankomatach, chociaż zachęcam wszystkich, którzy mogą to zrobić o dokonywanie płatności bezgotówkowych, bo to zmniejsza możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa – podkreślił premier Morawiecki.  

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO