Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Baby boom w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Baby boom w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka

Kielce / 20 maja 2019 / Tekst

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka odnotowano rekordową liczbę urodzeń. Do 20 maja na świat przyszło 110 noworodków.

– Od początku roku notujemy znaczny wzrost urodzeń w stosunku do lat ubiegłych. Jednak maj okazał się być wyjątkowy pod tym względem. Do 20 maja na świat przyszło 110 dzieci, a przed nami jeszcze jedna trzecia miesiąca – informuje Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.

Coraz więcej rodziców decyduje się również na skorzystanie z zajęć w Szkole Rodzenia "Vita", mieszczącej się przy szpitalu przy ulicy Prostej. Od początku roku w zajęciach wzięły udział 134 pary. Dla porównania w całym 2018 roku z kursów skorzystało 221 par. – Zajęcia w szkole rodzenia trwają około sześciu tygodni. Prowadzą je lekarze specjaliści z dziedziny ginekologii, neonatologii, anestezjologii, są też warsztaty z zakresu karmienia, chustowania, wczesnej rehabilitacji, a także stomatologii dziecięcej. Takie spotkania dają przyszłym rodzicom możliwość zaznajomienia się z tym, co ich czeka, a co najważniejsze - przygotowują mamę do porodu. Kobieta jest świadoma tego, co się z nią będzie działo, jak poród będzie wyglądał i czy określone symptomy, które w danym momencie czuje, są bezpieczne czy też nie – tłumaczy  dyrektor Szpak.

Szkoła rodzenia, która działa przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka jest bezpłatna. Mogą się do niej zapisać kobiety od 26-28 tygodnia ciąży wraz z małżonkami.

ZOSTAW KOMENTARZ