Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Atrakcje turystyczne regionu świętokrzyskiego na targach branżowych we Wrocławiu i w Holandii

czwartek, 27 lutego 2020 13:25 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. www.swietokrzyskie.pro
Beata Kwieczko

Świętokrzyskie atrakcje, dostępne dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej oraz najciekawsze propozycje spędzania wolnego czasu w naszym regionie będą promowane na targach branżowych w Utrechcie w Holandii oraz we Wrocławiu. Odwiedzający dowiedzą się wiele ciekawych rzeczy o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Targi turystyki pieszej i rowerowej "Fiets & Wandelbeurs" to najciekawsze i najważniejsze targi dotyczące rowerów na terenie całego Beneluksu, na których co roku prezentuje się około 500 wystawców a odwiedza je prawie 20 tysięcy osób. Ponadto w trakcie targów organizowane są różne konferencje, wykłady i warsztaty.

Ze względu na ogromne zainteresowanie Holendrów wakacjami rowerowymi w Polsce oraz rosnącą popularność samej imprezy targowej, co roku w targach Fiets & Wandelbeurs bierze udział Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. Jednym z głównych obszarów polskiego wystąpienia będzie promocja najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce Green Velo.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo prezentował się będzie na wspólnym dla pięciu regionów Polski Wschodniej stoisku. Dodatkową atrakcją będzie kapsuła 5D – mobilne kino, w którym prezentowany będzie film, dzięki któremu odwiedzający odbędą wirtualną podróż do wszystkich regionów Polski Wschodniej. Na stoisku będzie można otrzymać także wydawnictwa promocyjne, przewodniki i mapy dotyczące zarówno szlaku Green Velo jak i turystyki aktywnej prezentowanych regionów z Polski Wschodniej.

Oprócz tego, w najbliższy weekend województwo świętokrzyskie będzie promować także atrakcje turystyczne i przedstawiać możliwość spędzenia czasu wolnego w naszym regionie na targach turystycznych we Wrocławiu. Odwiedzający zapoznają się tam z szeregiem nowych wydawnictw promocyjnych, mapami turystycznymi i przewodnikami zarówno o regionie jak i o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO