Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu dożywocie

czwartek, 23 lipca 2020 09:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wczoraj trzymiesięczny areszt wobec 21-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo.

W niedzielę, tuż przed godziną 11 do ostrowieckiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny. Odkrycia dokonał przypadkowy spacerowicz, a ciało znajdowało się na nieużytkach pomiędzy ulicą Polną, a Denkowską. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Zebrane ślady wskazywały, że do śmierci 20-letniego ostrowczanina najprawdopodobniej ktoś się przyczynił. Analiza materiałów doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn, w wieku od 21 do 25 lat.

Ostatecznie, zarzut zabójstwa został przedstawiony Danielowi K.

- Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo w recydywie, ponieważ odbywał już karę za podobne przestępstwo. Daniel K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustaleniami śledczych – informuje Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Zmarły 20-latek miał obrażenia głowy, szyi oraz klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną śmierci były złamania i krwotoki.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO