Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Apel leśników: kierowcy, nie zastawiajcie dróg leśnych!

wtorek, 15 września 2020 14:36 / Autor: Aleksandra Rękas
Nadleśnictwo Daleszyce
Aleksandra Rękas

Samochody ustawione w równym rządku, jednak…  przed szlabanem na drodze leśnej. Niestety, to dość częsty widok dla świętokrzyskich leśniczych. A takie zachowania nie tylko utrudniają prace leśnikom, ale mogą zatarasować przejazd służbom, na przykład w przypadku pożaru.

Drogi, które są oddzielone od dróg publicznych szlabanami, to drogi zakładowe, służące gospodarce leśnej. Poruszają się po nich samochody wywożące drewno, ale także pojazdy pracowników leśnych.

- Niestety, często zdarza się tak, że samochody zostawione przy szlabanie całkowicie uniemożliwiają przejazd. Co ważne, wiele z tych dróg to drogi pożarowe. Zwłaszcza teraz, gdy jest dość ciepło i w lesie pojawia się dużo osób, ryzyko wystąpienia pożaru wzrasta. Zostawiajmy samochody w miejscach do tego przeznaczonych – apeluje Paweł Kosin z Nadleśnictwa Daleszyce.

Za blokowanie przejazdu straż leśna może ukarać kierowcę mandatem nawet w wysokości 500 zł.

- Musimy czasem w ten sposób reagować, ponieważ nie są to tylko utrudnienia techniczne, sprawiające, że musimy na przykład nadrobić kilometrów. Tu pojawia się już realne zagrożenie związane z możliwością wystąpienia pożarów – dodaje Kosin.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO