online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Anioły Dobroci nagrodzone
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Anioły Dobroci nagrodzone

Świętokrzyskie / 26 października 2016 / Tekst

Z zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i choć nie robią tego dla zysku, to ich praca została doceniona. Mowa o Świętokrzyskich Aniołach Dobroci.

W tegorocznej edycji laureatem nagrody przyznawanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego został w kategorii indywidualnej Władysław Brudek, wójt gminy Bogoria, który od niemal trzech dekad jest animatorem działań prowadzących do poprawy sytuacji socjalnej swoich mieszkańców. – Jest to tak naprawdę wyróżnienie dla całej gminy. Cieszę się z tego, że nasza praca została nagrodzona. Bogoria to specyficzna, wiejska gmina, ale zawsze czymś się staramy wyróżnić na tle innych. Chyba jako pierwsi i jedyni prowadzimy gminną jadłodajnię publiczną, gdzie wydajemy posiłki dla osób potrzebujących. Poszliśmy jednak jeszcze dalej i kupiliśmy samochód, którym dowozimy te posiłki w termosach do domów. Wybudowaliśmy też i prowadzimy dom pomocy społecznej – powiedział nagrodzony wójt w rozmowie z naszym reporterem.

Statuetkę w kategorii grupowej otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Zgórsku. Wyróżnienia trafiły do Bogusławy Grabek, która jest pracownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie i do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna