smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[Aktl.] Silny wiatr! Awarie sieci energetycznych, przewrócone drzewa, problemy z łącznością.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Aktl.] Silny wiatr! Awarie sieci energetycznych, przewrócone drzewa, problemy z łącznością.

Świętokrzyskie / 06 października 2017 / Tekst

Awarie prądu na dużych obszarach, powalone drzewa, awarie sieci telefonii komórkowej – to skutki orkanu Ksawery, który przechodzi w nocy z czwartku na piątek nad regionem świętokrzyskim. Silne porywy wiatru najpierw pojawiły się na zachodzie regionu. Według portalu meteorologicznego windy.com, najtrudniejsza sytuacja na terenie województwa miała miejsce między godz. 22:00 a 1:00.

10:30: Bez prądu pozostaje wciąż jeszcze 42 tysiące osób

7:00: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach: 442 interwencje strażaków, 28 uszkodoznych dachów na budynkach mieszkalnych, 4 uszkodzone budynki gospodarcze, 410 połamanych drzew i konarów. W najgorszym momencie około 150 tysięcy, a o godzinie 6.00 46 tysięcy osób bez prądu. To bilans przejścia nad naszym województwem orkanu Ksawery.

3:46 Do tej pory spłynęło ok. 20 zgłoszeń w sprawie uszkodzonych dachów - poinformował Radio eM dyżurny WCZK w Kielcach. Do takich zdarzeń doszło m.in. w gminie Kluczewsko.

3:07 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach: w całym regionie ogromna liczba awarii. Wiele gospodarstw bez prądu. To przekłada się na problemy z zasilaniem stacji bazowych telefonii komórkowych. Uszkodzone linie trakcyjne na kolei m.in. w okolicach Sędziszowa oraz na Centralnej Magistrali Kolejowej w okolicach Psar. Wiele interwencji straży pożarnej w związku z powalonymi konarami drzew. Na razie jest zbyt wcześnie by podać konkretne liczby.

2:38 Prędkość wiatru spada. Orkan powoli słabnie. Strefa najsilniejszych porywów przesunęła się na wschód. Według portalu windy.com przebiega na linii Wisły od Puław po Sandomierz. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, gwałtowne zjawiska mają ustąpić około 5:00 rano.

 2:20 Awarie sieci telekomunikacyjnych. W zachodniej części regionu występują awarie telefonii komórkowej. Wiele miejscowości bez energii elektrycznej. Pełne statystyki będą dostępne najpewniej rano.

 1:03 Według relacji w mediach społecznościowych wiele miejscowości pozostaje bez prądu. Odnotowane są również połamane drzewa oraz gałęzie na drogach.

 0:30 Wiele gospodarstw bez energii elektrycznej. Według portalu meteorologicznego Windy.com, najsilniej wieje w pasie od Łodzi przez Piotrków Trybunalski po Kielce i Ponidzie. Średnia prędkość wiatru przekracza 60 km/h jednak w porywach może być dużo większa.

mjk|

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna