online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[Aktl.] Porywisty wiatr w regionie - 14 interwencji strażaków
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Aktl.] Porywisty wiatr w regionie - 14 interwencji strażaków

Świętokrzyskie / 02 grudnia 2016 / Tekst

14 zdarzeń związanych z porywistym wiatrem odnotowali w nocy z czwartku na piątek świętokrzyscy strażacy. Najczęściej, bo w 11 przypadkach  wyjeżdżali do usuwania połamanych konarów drzew.

 

W Kielcach złamane przez wiatr drzewo zniszczyło samochód osobowy przy ul. Krzyżanowskiej. Z kolei w Końskich przy ul. 1 –maja został częściowo uszkodzony dach na jednym z budynków. Sporo pracy mieli także energetycy. W Tyńcu w powiecie jędrzejowskim musieli usuwać zwisający przewód energetyczny nad drogą. Jak informuje straż pożarna, na szczeście w wyniku załamania pogody nikt nie ucierpiał. 

W regionie obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego związanego z silnym wiatrem. Według synoptyków w porywach będzie on dochodził do 90 km/h. Sytuacja ma się uspokoić jeszcze w piątek przed południem.

Według danych, które w południe zebrali pracownicy oddziału PGE w Skarżysku-Kamiennej, który obsługuje obszar dawnego województwa kieleckiego, bez prądu pozostawało 40 domostw. Głównie w powiecie buskim. Kolejny raport o aktualnej sytuacji został nam przekazany po godzinie 15. Do tego czasu usterki zostały usunięte, a mieszkańcy regionu znów mogą korzystać z energii elektrycznej.  mjk | WSKR | ds

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay