Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[Aktl.]Czwartek na drogach RAPORT

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Aktl.]Czwartek na drogach RAPORT

Świętokrzyskie / 05 stycznia 2017 / Tekst

Do dwóch wypadków doszło w powiecie opatowskim - na DK 74 i DK 79. W Nieskurzowie wypadł z drogi autobus, a w Wólce Lipowskiej dachował samochód osobowy. Drogi są śliskie i zaśnieżone.

10:30 Nie ma już utrudnień w Wólce Lipowskiej

9:30 Na krajowej 74 na odcinku Kielce-Opatów w Nieskurzowie wypadł z drogi autobus. 1 osoba została ranna. Były tam utrudnienia w ruchu, ale sytuacja jest już opanowana. Z kolei na drodze krajowej 79 na odcinku Lipsko-Ożarów, w miejscowości Wólka Lipowa dachował samochód osobowy, a wyniku czego 1 osoba została ranna. Wprowadzony został tam ruch wahadłowy. Utrudnienia mają tam potrwać do około 11. Drogi wojewódzkie nadal pod rozjeżdżonym śniegiem.

8:30 Zdecydowana większość dróg wojewódzkich jest zasypana śniegiem, pod którym może znajdować się nawet oblodzenie. Tak jest na 786 w Sułkowie koło Krasocina, 750 w Zagnańsku, 728 w Małogoszczu i w Końskich, 762 w Bocheńcu, czy 766 w Kijach. We wszystkich tych miejscach jest też lekko ujemna temperatura nawierzchni i około -5 stopni temperatury powietrza. Dobrze odśnieżona jest DW 764 w Połańcu, ale na wolnej przestrzeni asfalt ma temperaturę do minus trzech stopni, przez co może być bardzo ślisko.

Śnieg zalega też na wielu drogach krajowych. Tak jest na przykład na S7 w okolicach Barczy, a także łącznicy Suchedniowa czy węzła Zalezianka. Trudne warunki dają się we znaki zwłaszcza kierowcom aut ciężarowych, którzy mogą mieć poważne problemy z pokonaniem wzniesień.

W centrum Kielc bardzo ślisko. Na drogach utrzymuje się warstwa rozjeżdżonego śniegu, pod którym zdarzają się oblodzenia

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay