Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»5 milionów na synagogę w Chęcinach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

5 milionów na synagogę w Chęcinach

Kielce / 20 lutego 2019 / Tekst

Ponad 5 milionów złotych na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej otrzyma gmina Chęciny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Taką decyzję podjął w środę Zarząd Województwa.

– Jest to dofinansowanie w wysokości 95 procent całości projektu – informuje Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Pierwotnie projekt nie uzyskał dofinansowania, jednak po proteście i ponownej ocenie znalazł się on na liście podstawowej. Wsparcie stało się także możliwe dzięki oszczędnościom wynikającym m.in. z różnic kursowych. Całkowita wartość projektu to 5 milionów 448 tysięcy złotych.

Co ciekawe, w wyniku protestu zwiększyła się również ocena projektu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Osiągnął on wynik taki sam, jak wybrany do dofinansowania projekt Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W tej chwili inicjatywa biblioteki znalazła się na liście rezerwowej ze względu na brak wystarczającej ilości środków.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna