Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»5 milionów na synagogę w Chęcinach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

5 milionów na synagogę w Chęcinach

Kielce / 20 lutego 2019 / Tekst

Ponad 5 milionów złotych na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej otrzyma gmina Chęciny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Taką decyzję podjął w środę Zarząd Województwa.

– Jest to dofinansowanie w wysokości 95 procent całości projektu – informuje Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Pierwotnie projekt nie uzyskał dofinansowania, jednak po proteście i ponownej ocenie znalazł się on na liście podstawowej. Wsparcie stało się także możliwe dzięki oszczędnościom wynikającym m.in. z różnic kursowych. Całkowita wartość projektu to 5 milionów 448 tysięcy złotych.

Co ciekawe, w wyniku protestu zwiększyła się również ocena projektu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Osiągnął on wynik taki sam, jak wybrany do dofinansowania projekt Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W tej chwili inicjatywa biblioteki znalazła się na liście rezerwowej ze względu na brak wystarczającej ilości środków.

ZOSTAW KOMENTARZ