STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»5 kilometrów nowej drogi

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

5 kilometrów nowej drogi

Staszów / 12 lipca 2017 / Tekst

Rozpoczęła się budowa północno-zachodniej obwodnicy Staszowa. Trasa o długości 5 kilometrów i szerokości 7 metrów połączy trzy drogi wojewódzkie: 765, 757 i 764. Trasa ma wyprowadzić ruch z centrum miasta. Tylko przez staszowski rynek w ciągu dnia przejeżdża około 9 tysięcy samochodów, w tym ciężarowych.

- Chcemy miasta powiatowe odciążyć od ruchu tranzytowego, towarowego. Zwłaszcza te miasta, które mają pewien zasób gospodarczy, bądź są tak położone, że ten ruch jest uciążliwy dla mieszkańców. Tak jest w przypadku Staszowa, w którego centrum zbierają się drogi wojewódzkie - mówi marszałek Adam Jarubas.

Nowa droga wojewódzka w większości będzie przebiegała poza Staszowem. Jezdnia rozpocznie się na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Targowej, gdzie powstanie rondo. W ramach inwestycji zbudowany zostanie także most nad rzeką Czarną.

Koszt inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Wykonuje ją kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART. Zakończenie prac planowane jest na koniec października przyszłego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna