Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[GALERIA] W szpitalu MSWiA trwają prace wykończeniowe. W lecznicy znajdzie się 150 łóżek

czwartek, 30 lipca 2020 14:50 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Trwają prace przy rozbudowie szpitala MSWiA w Kielcach. W lecznicy znajdzie się około 150 łóżek, nowoczesne sale operacyjne i pracownia rezonansu magnetycznego.

reporterm

W 2017 roku powstał projekt, w myśl którego poliklinika i nowy szpital będą stanowiły spójną całość.

– Przy szpitalu znajdzie się SOR, na który będą trafiali pacjenci z całego województwa. Planujemy również otworzenie nowych oddziałów, ale dopiero wtedy, gdy podpiszemy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ortopedia, chirurgia ogólna, chirurgia szczękowa, urologia, interna - te oddziały powstaną na pewno  – wymienia Halina Olendzka, dyrektor szpitala MSWiA. 

– Dla nas największym wyzwaniem jest obecnie to, żeby jak najszybciej  przenieść szpital z ulicy Ogrodowej, którego infrastruktura pozostawia wiele do życzenia.  Praca w takich warunkach jest niezmiernie trudna, a pacjenci nie mają należytego komfortu. Pomimo tego chcą się tam leczyć i doceniają profesjonalizm oraz zaangażowanie naszej kadry medycznej. W nowym szpitalu pacjenci i personel będą mieli dużo lepsze warunki – dodaje dyrektor Olendzka.

Jolanta Cygan, zastępca dyrektora do spraw inwestycji w szpitalu MSWiA, informuje, że obecnie trwają prace wykończeniowe budynku. – Zaawansowanie robót instalacyjnych jest na poziomie 90 procent, na podobnym  zaawansowanie prac wykończeniowych. W tym roku chcemy rozstrzygnąć przetarg na dostawę rezonansu, który zostanie sfinansowany ze środków unijnych. Pozostało nam do ogłoszenia postępowanie na wykończenie i doposażenie sprzętowe bloku operacyjnego – dodaje Jolanta Cygan.

W budynku szpitala czeka już na zamontowanie tomograf dla potrzeb oddziału chirurgii szczękowo-twarzowej, nowoczesny rentgen, który posłuży pacjentom  SOR-u oraz mnóstwo drobniejszego sprzętu. Do tej pory inwestycja pochłonęła ponad 70 milionów złotych.

Tag:
Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO