Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nie dopuścił pijanego seniora do dalszej jazdy

wtorek, 02 czerwca 2020 12:48 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

70–letni kierowca peugeota, który miał w swoim organizmie prawie trzy promile alkoholu, ze swojego postępowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Senior został ujęty przez 21-latka, który zauważył auto jadące całą szerokością jezdni.

Zwrot podatków

Wczoraj wieczorem, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego zadzwonił 21-latek. Młody mężczyzna przekazał, że na stacji paliw między Pińczowem a Kielcami ujął nietrzeźwego kierowcę. Z jego relacji wynikało, że straszy mężczyzna wcześniej jechał całą szerokością drogi i wykonywał niebezpieczne manewry. Następnie zatrzymał się na wjeździe do stacji paliw.

21–latek uniemożliwił seniorowi dalszą jazdę. 70-latek stał się wtedy agresywny i próbował uciec na piechotę. Na szczęście na miejsce szybko dotarli policjanci i zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę. Chwilę później okazało się, że mieszkaniec powiatu kazimierskiego miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Senior w rozmowie z funkcjonariuszami zapewniał, że… tego dnia pił jedynie kawę. Mężczyzna stracił wczoraj prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Teraz grożą mu dwa lata więzienia, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO